Skip to content

 

خرید میز‌ تلویزیون جزء یکی از خریدهای ضروری در زمان تغییردکور می باشد. همچنین جزء لوازمی است که طی صد سال اخیر وارد منزل ها شده است و با توجه به روند تلویزیون ها تغییر شکل داده اند. امروزه شاهد عرضه انواع و طرح های گوناگونی از میزهای تلویزیون در بازار هستیم. تنوع میز های تلویزیون به قدری زیاد هست که مخاطب در زمان خرید آن واقعا گیج می شود و انتخاب آن از انتخاب تلویزیون سخت تر است. مدل، رنگ، ابعاد و بسیاری از ویژگی های میز تلویزیون باید متناسب با مشخصات تلویزیون اعم از سایز تلوزیون، محل قرارگیری تلوزیون و نمای دیوار پشت تلوزیون و دیگر اجزای دکوراسیون انتخاب شود. در ادامه این مطلب، نکات و معیارهای مهم خرید تلویزیون را بررسی می کنیم تا با در نظر گرفتن این موارد، بهترین مدل را انتخاب کنید. تیم چوپر در این مقاله سعی دارد تا به شما کمک کند بتوانید میز تلویزیون مناسب را انتخاب کنید.

 

ویژگیهای یک میز تلویزیون چیست؟

یکی از مهمترین ویژگیهای یک میز تلویزیون سایز و اندازه آن است که باید متناسب با فضا و اندازه صفحه نمایش تلویزیون باشد.

مستحکم بودن و برخورداری از مقاومت کافی ویژگی دیگری است که در انتخاب یک میز تلویزیون باید در نظر گرفته شود چرا که تلویزیون یک وسیله سنگین است و میز تلویزیون باید انقدر مستحکم باشد که قدرت نگهداری تلویزیون را داشته باشد.

ویژگی بعدی ارتفاع میز تلویزیون است، به طور کلی ارتفاع استاندارد میز تلویزیون 50 سانتی متر است اما ارتفاع میز تلویزیون بستگی به ارتفاع مبلمان و  ارتفاع تلوزیون هم دارد.

هرچه ارتفاع مبلمان بیشتر باشد ارتفاع میز تلویزیون نیز باید بیشتر باشد بطوریکه صفحه تلویزیون به موازات چشم قرار بگیرد و در هنگام تماشای تلویزیون سر حالت زاویه دار نباشد.

  بهتر است میزهایی بخرید که لبه های آنها نیم دایره شکل باشند زیرا گوشه های تیز میز باعث آسیب به افراد مخصوصا به کودکان میشود

از میز تلویزیون چه می‌خواهید؟

یکی از موضوعاتی که در زمان خرید میز تلویزیون باید به آن دقت کرد این است که شما از میز تلویزیون چه میخواهید؟ آیا اهل دکوری گذاشتن در اطراف میز و داخل آن هستید؟ یا استفاده معمول دیگری مانند جای گذاری دستگاه های وابسته به تی وی مانند DVD پلیر، گیرنده، سینما خانگی، ساب و سنتر و… از آن دارید؟ یا به قفسه بندی یا سبک و طرح خاصی نیاز دارید تا میز تلویزیون برای شما یک وسیله مفید در منزل واقع شود.

این را بدانید سلیقه شما و سبک دکوراسیونی که دارید برای انتخاب میز تلویزیون کافی نیست. شما در زمان انتخاب باید به اندازه تلویزیون نیز توجه داشته باشد. هر تلویزیونی نیازمند نوع خاصی از میز تلویزیون است. تلویزیون پلاسما، LED یا LCD یا همان تلویزیون‌های قدیمی CRT و… میز تلویزیون خود را می‌طلبد و شما باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید. چون ممکن است میز تلویزیون زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل‌تان تهیه کنید اما ببینید که به تلویزیونی که دارید نمی‌خورد.

میز تلویزیون ال-ای-دی چوپر

اندازه میز تلویزیون باید چقدر باشد؟

قدم نخستین برای خرید میز تلویزیون اندازه و ابعاد آن است. حقیقتا خرید میز، بدون اینکه اندازه تلویزیون‌تان را بدانید، درست مانند خرید تشک برای تختی است که اندازه آن را نمی‌دانید. بنابراین پیش از خرید میز باید اندازه تلویزیون‌تان را بدانید و سپس متناسب با آن میز تلویزیون را خریداری کنید. البته اندازه اتاق‌تان هم مهم است و با توجه به آن باید تلویزیون و میز تلویزیون‌تان را بخرید.

هنگام خرید میز تلویزیون بیش از همه باید به اندازه تلویزیون و میز آن و همچنین فضای اتاقی که قرار است، این ابزارها در آن قرار گیرند، توجه کنید.

و اینکه آیا رنگ میز با تم اتاق و مدل و رنگ تلوزیون هماهنگی دارد یا نه

تولیدات چوپر

میز تلویزیون ثابت، دیواری یا بزرگ؟

انتخاب نوع میزتلویزیون کاملا به فضا و دکوراسیون اتاق شما بستگی دارد. به عنوان مثال برای اتاق نشیمنی با ابعاد کوچک نیاز به یک میز ثابت یا حتی یک میز تلویزیون دیواری دارد تا به ما امکان مدیریت بهتر فضا را بدهد. برای اتاق های نشیمن کوچک مدلی با طول بیشتر یا کمتر از ۱۱۰ سانتی متر کافی است. ما به شما توصیه می‌کنیم که مبلمانی را انتخاب کنید. که از تلویزیون شما بلندتر باشد، این هم از نظر کاربردی و هم زیبایی اهمیت دارد.

برای اتاق نشیمن های بزرگ شما می‌توانید میز تلویزیون بزرگتری بخرید. این میزها به شما کمک می‌کنند فضای موجود را تجهیز کنید. همچنین ارتفاع میز تلویزیون به ارتفاع صندلی شما (مثلاً مبلمان) بستگی دارد. اگر میز تلویزیون بلند است، مبلمان شما نیز باید به اندازه کافی بلند باشد تا تلویزیون شما در ارتفاع چشمان شما قرار گیرد.

مدل ها مختلف میز تی وی از لحاظ ظاهر

میز تلویزیون مدل قفسه ای

این مدل میز دارای قفسه ها و طبقاتی است که بدون درب هستند و می توان لوازم تزئینی و دستگاه های جانبی را در این قفسه ها قرار داد.

میز تلویزیون مدل دیوار سرگرمی

میز تلویزیون مدل دیوار سرگرمی

این میز فضای بزرگی از یک دیوار را اشغال می کند و تقریبا قابلیت جابجایی ندارد. تلویزیون در این حالت در وسط میز قرار می گیرد. و می توان در اطراف آن و روی قفسه ها وسایل دکوری و تزئینی قرار داد.

میز تلویزیون مدل کنسولی

این مدل به دلیل طراحی ساده و کاربردی یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین مدل های میز تلویزیون است. این نوع از میز تلویزیون دارای کشوها و طبقاتی هست که دارای درب هستند و می توانید وسایل اضافی مربوط به تلویزیون و دستگاه های جانبی را درون کشوها قرار دهید و گزینه مناسبی برای فضاهای کوچک است

میز تلویزیون پایه ای

باید ها و نباید های خرید میز تلویزیون
میز تلویزیون پایه ای

این مدل از میز تلویزیون کاملا خاص و غیرمتعارف است. بنابراین اگر به دنبال نمونه های کمتر دیده شده هستید.در این راهنمای خرید میز تلویزیون، خرید میزهای پایه ای را توصیه می کنیم. طراحی این میزها اغلب به صورت یکپارچه و در حالت استوانه ای یا مکعبی ایجاد می شود. که علاوه بر خلق یک پایه مقاوم برای نگه داری از تلویزیون یک مکان عالی برای جمع آوری وسایل مرتبط با تلویزیون ایجاد خواهد کرد.و همچنین برای افرادی مناسب است که مدل های کلاسیک و یا ساده را بیشتر ترجیح میدهند.

اگر بخواهیم از عیوب این سبک میز تلویزیون صحبت کنیم . تنها می توان به عدم فضای آزاد برای جای دادن کنسول بازی، سیستم های صوتی و تصویری و اشیاء تزئینی اشاره کنیم.

فهرست مطالب

× چطور میتوانم کمکتان کنم؟