Skip to content

اندازه و ابعاد استاندارد تخت خواب

ابعاد استاندارد تخت خواب

یکی از مسائل مهم در خرید تخت خواب اندازه و ابعاد آن است. اندازه موجب می شود تخت شما در اتاق جلوه و ظاهر زیباتری بگیرد. در ادامه ی این مقاله به اندازه و ابعاد استاندارد تخت ها می پردازیم.

اندازه و ابعاد استاندارد تخت خواب یکی از اصلی‌ترین عواملی است که باید برای آن وقت و اطلاعات اتاق خواب، طرح و رنگ تخت مورد نظر صرف نمود تا در زمانی که خریداری می‌نمایید با مشکلاتی از قبیل کمبود فضا در اتاق خواب روبه رو نشوید و پس از آن به فکر خرید تشک تخت خواب باشید.

اندازه و ابعاد استاندارد باعث می‌شود به هیچ عنوان فضای اضافه‌ای خالی را در اتاق خود احساس نکنید. سپس با خرید تشک مناسب با تخت خود یک اتاق با ظاهری عالی و سرویس خوابی مطلوبی را تجربه نمایید. پس تا انتهای این مطلب همراه چوپَر باشید.

اندازه و ابعاد استاندارد تخت خواب

 

اندازه استاندارد اتاق خواب 

بهترین اندازه استاندارد اتاق خواب حدودا 3 متر در 3,5 متر و 4 متر در تقریبا 5 متر است. اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که در زمان روشنایی روز بیشتر نور را به خود جذب کنند.

انواع اندازه و ابعاد استاندارد تخت خواب

تخت خواب‌ها در ابعاد و اندازه‌های متفاوت بسته به نیاز شما در بازار وجود دارد که دارای طرح و مدل‌های متنوعی است. امروزه به دلیل وجود فضای کم در اتاق‌ها باید در انتخاب اندازه تخت دقت ویژه‌ای به عمل بیاورید.

تخت‌ها در دو نوع تک نفره و دو نفره موجود می‌باشد که عبارت‌اند از:

  • تخت کودک که طول و عرض آن (120*70)
  • تخت نوجوان که طول و عرض آن (180*95)
  • تخت جوان که طول و عرض آن (200*95)
  • تخت دونفره اندازه کوچک که طول و عرض آن (200*140)
  • تخت دونفره اندازه متوسط که طول و عرض آن (200*160)
  • تخت دو نفره اندازه بزرگ که طول و عرض آن (200*180)
  • تخت دونفره کینگ که طول و عرض آن (200*210)

 

بیشتر بخوانید: آنچه در مورد انواع چوب باید بدانیم 

 

نکته حائز اهمیت این است که تنها در صورت درخواست مشتری طول تخت می‌تواند افزایش یابد که بستگی به طرح درخواستی و اندازه اتاق خود دارد.

 

ابعاد استاندارد تخت خواب

 

ارتفاع استاندارد تخت خواب با تشک

ارتفاع تخت خواب تا تشک بستگی به نوع پایه تخت و خود تخت دارد ولی ارتفاع استاندارد حدودا 30 سانت است. در مجموع ارتفاع تخت خواب را می‌توان حدودا تا 50 سانت در نظر بگیریم.

ارتفاع تخت خواب‌ های مدرن 45 سانت و طرح‌های سنتی با اندازه تقریبا دو برابر حدودا 90 سانت از سطح زمین ارتفاع دارد.

 

اندازه و ابعاد تخت خواب دو نفره

ابعاد تخت‌های دو نفره که در مدل‌های مختلف تولید می‌شود بسته به تقاضا افراد دارد. اما ابعاد استاندارد تخت‌های دونفره با عرض 160 سانتیمتر می‌باشد که بعضی از افراد به دلیل کوچک بودن اتاق خواب خود از عرض با اندازه 140 سانت و افرادی که دارای اتاق و فضایی بزرگ‌تری هستند از عرض با اندازه 180 سانت استفاده می‌کنند.

 تخت خواب‌های 160 سانت به تخت خواب‌های کوئین معروف هستند. با توجه به اینکه فضای زیادی در خود جای می‌دهند، فضای کمتری را اشغال می کنند که این تخت را به یکی از خاص ترین و پر طرف دار‌ترین تخت‌ها بین مشتریان رقم زده است.

 

ابعاد استاندارد تخت خواب

 

انتخاب تخت مناسب برای دکوراسیون اتاق

انتخاب تخت با توجه به بودجه و طرح اتاق خواب و تعداد افراد همچنین طرح تخت خواب بستگی دارد، تخت‌های چوبی با توجه با اینکه از طول عمر و کیفیت بالا‌تری برخورد است ظاهری زیبا به اتاق خواب شما می‌بخشد و برای اتاق‌های که فضا کمتری دارید و تعداد فرزاندان شما بیشتر است می‌توانید از تخت‌های فلزی دو طبقه با ظاهره چوبی استفاده نمایید.

تخت خواب‌های فلزی با توجه به جنس آن دارای قیمت ارزان‌تری نسبت به تخت خواب‌های چوبی است و برای مکان‌های که صرفا وجود یک تخت نیاز می‌باشد مناسب است.

تخت خواب‌های مناسب کودک باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر ظاهری مناسب با طرح اتاق کودک دارای حفاظ و امنیت از اطراف تخت باشد تا در زمان استراحت فرزند خود در تخت خیالتان را راحت نمایید.

کلام آخر…

برای اینکه یک تخت استاندارد و کاملا شیک را در اتاق خواب خود بگذاریم نیازمند بررسی تمامی جوانب است که یکی از آن ها ابعاد استاندارد تخت خواب، طرح اتاق، تعداد افراد و جنس تخت بستگی دارد. امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد و همینطور برای اطلاعات بیشتر می توانید پاسخ سوالات خود را از کارشناسان چوپر دریافت نمایید.  

بیشتر بدانید: ویژگی تشک خوب ونگهداری آن 

فهرست مطالب

× چطور میتوانم کمکتان کنم؟