Skip to content

وزن نقش مهمی در انتخاب تشک دارد. بنابراین هنگام خرید تشک، توجه به وزن باید مد نظر باشد. انتخاب تشک مناسب، راحتی شما را تضمین می‎‌کند. بنابراین حتما تشکی مناسب با وزن و شرایط بدنی خود انتخاب کنید. در مقاله خرید تشک مناسب برای افراد سنگین وزن ، اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار می‎‌دهیم.

ضخامت تخت خواب برای افراد سنگین

ضخامت تشک معمولا بین 15 تا 36 سانتیمتر یا بیشتر می باشد. مسلما نوع تشک براین ضخامت تاثیر گذار است.به طور مثال تشک مموری فوم نسبت به تشک فنری از ضخامت کم تری برخوردار است.

تخت خواب برای افراد سنگین

از آنجایی که افراد سنگین وزن فشار بیشتری به تشک وارد می‎‌کنند، باید تشکی با ضخامت بیشتر انتخاب نمایند. در غیر اینصورت امکان دارد راحتی لازم را احساس نکنند. به طور معمول، میزان ضخامت تشک برای یک فرد معمولی، ۳۰ سانتی متر است.

بیشتر بخوانید:بهترین برند های سرویس خواب دو نفره کدام اند؟

میزان سفتی تشک برای افراد سنگین وزن

افرادی که سنگین وزن هستند نسبت به افراد معمولی بیشتر در تشک فرو خواهند رفت. این فرورفتگی بسته به وزن ممکن است حتی تا 5 سانتیمتر هم باشد. همین عمل باعث  انتخاب درج سفتی بیشتر در این افراد خواهد شد. از این رو تشک افراد سنگین وزن باید سفت تر از افراد معمولی باشد. می‎‌دانید که افراد سنگین وزن، بیشتر از افراد معمولی دچار عارضه کمردرد، گردن درد، زانو درد و… می‎‌شوند. در نتیجه به درجه سفتی تشک باید توجه نمائید.

نکاتی درباره ی تشک سنگین وزن ها

  • اگر بخواهیم میزان نرمی تا سفتی تشک را بین اعداد ۱ تا ۱۰ شماره گذاری کنیم، افراد سنگین وزن باید تشکی با درجه سفتی ۶ را انتخاب کنند.
  • تغییر حالت تشک مانند سایر انواع کالای خواب از جمله بالش علاوه‌بر وزن افراد، متأثر از شکل و حالت خوابیدن نیز است.
  • افرادی که عادت دارند به‌طور دائم روی شکم یا روی پهلو بخوابند به مرور زمان باعث تغییر شکل و حالت تشک می‌شود.

نوع تشک

تشک‌های طبی، بهترین انتخاب برای افراد سنگین وزن هستند. نمونه بارز این تشک‌ها تشک‌های مموری فوم هستند. تشک‌های مموری فوم با درجه سفتی مناسبی طراحی می‎‌شوند. همچنین متناسب با شکل بدن و ستون فقرات تغییر شکل می‎‌دهند. از این رو گزینه مناسبی هستند. تشک‌های مموری فوم دارای تهویه مناسب بوده و همچنین از سفتی نرمال برخورداند. بنابراین راحتی لازم را برای افراد سنگین وزن در هنگام خواب فراهم می‎‌کنند.

تشک

توجه به جنس تشک

تشک دمای نرمال بدن را تامین می کند پس باید به گونه ای باشد که این عمل را به خوبی انجام دهد. جنس تشک باید به گونه ای باشد که خنکی لازم را برای افرادی سنگین تر و هم برای افراد عادی فراهم کند. بعضی از تشک ها مانند تشک های لاتکس و تشک های ژل دار باتوجه به درجه بدن میزان خنکی بدن را فراهم میکند.

کلام اخر

ما در این مقاله به شما گفتیم که برای هر فردی تشک مناسبی وجود دارد و گفتیم برای تنظیم خنکی دمای بدن باید تشکی مناسب انتخاب کنیم. نام انواع  تشک های مناسب برای تنظیم خنکی بدن و تنظیم دمای بدن را به شما گفتیم.پس دیگر نیازی به نگرانی برای تخت خواب برای افراد سنگین وزن نیست.

امیدواریم که شما هم بتوانید تصمیم درستی گرفته باشید و تشک مناسب خودتان را انتخاب کرده باشید.

 

فهرست مطالب

× چطور میتوانم کمکتان کنم؟