Skip to content

در طول شبانه روز با مسائل زیادی روبه رو می‌شویم که درگیری‌های ذهنی برای ما به وجود می‌آورد. تاثیر تخت و تشک استاندارد و استراحت و خواب به بهبود قوای جسمی و ذهنی کمک میکند.

در 24 ساعت از یک روز کامل باید 7 الی 8 ساعت خواب کافی باید داشته باشیم. خواب کافی باعث می شود تا یک روز سر شار از انرژی را شروع نماییم. سرویس خواب یکی از مهمترین عواملی است که باید در انتخاب آن دقت شود. زیرا در بلند مدت تاثیر به سزایی می تواند بر روی ذهن انسان داشته باشد.

 

تاثیر تخت و تشک استاندارد بر سلامتی

از آنجای که همه ما به فکر یک خواب خوب و بی‌استرس هستیم باید به انتخاب یک تشک و سرویس خواب خوب دقت زیادی نماییم و تمام فاکتور‌ها را ارزیابی و سپس به خرید تخت خواب اقدام نماییم. زیرا یک تخت خوب خوابی دور از استرس را برای ما به فراهم می آورد و همچنین به بهبود عملکرد بدن و مغز کمک می کند.

به طور کلی مغز انسان تمام اطلاعات که طی یک روز پشت سر گذاشته را در حالت خواب تجزیه و تحلیل می‌نمایید و به حافظه بلند مدت می‌سپارد که همین روند به حفظ و یادگیری مغز کمک می‌کند.

 

نحوه انتخاب تشک مناسب و استاندارد

در نحوه انتخاب تشک پارامتر‌های زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها قیمت است اما نباید چشم به تخفیف‌های ویژه یک تشک اکتفا نمود، یک تشک استاندارد از جنس‌های متنوعی در بازار است که بستگی به نیاز یک فرد دارد اگر فرد دارای درد‌های در ناحیه دیسک کمر باشد باید در جنس به کار رفته در داخل تشک دقت نمایید و تشک طبی خریداری کند عوامل دیگر بر انتخاب مناسب یک تشک عبارت‌اند از:

  • دارای دیسک کمر

  • وزن

  • گودی و قوس کمر

  • سن

  • قد

  • و دیگر موارد

که در نتیجه با مشاور به انتخاب یک تشک مناسب انجام می‌شود.

تخت و تشک استاندارد

مقاله(تشک مناسب تخت خواب) میتواند برای شما مفید باشد.

انتخاب یک تشک نادرست

زمانی که یک تشک نامرغوب و بدون مشاوره‌های درست را برای خواب خود تهیه نمودید بعد از مدتی به مشکلاتی از قبیل درد در ناحیه کمر و خستگی در طول روز و خواب آلودگی و… مواجه می‌شوید. زیرا جنس به کار رفته در داخل تشک متناسب با شرایط جسمی شما نمی‌باشد به عنوان مثال مشاهده به تغییر حالت فیزیکی در تشک خواب خود می‌شوید که مربوط به الیاف و فنر‌های به کار رفته در آن است.

که باعث درد به ناحیه ستون فقرات و اسکلت بدن می‌شود و حالت صحیح خوابیدن را به دلیل تحمل وزن بعد از یک مدت کوتاهی از دست داده و فنر‌های آن تغییر حالت می‌دهد و حفره‌های در تشک ایجاد می‌شود که خود باعث گودی و دیسک کمر می‌شود.

تاثیر تخت و تشک بر روی سلامتی
درد های ناشی از انتخاب نادرست تشک

تاثیرات منفی تشک و تخت خواب در سلامتی

اگر خواب ما دچار اختلال شود باعث مشکلات روحی و روانی، عدم یادگیری صحیح در مغز و فراموشی می‌شود. زمانی یک تخت خواب نامناسب را انتخاب کنیم فرم بدن ما را بر هم می‌اندازد و باعث بروز مشکلات جسمی در ناحیه کمر می‌شود. بهترین زمان برای خواب 8 ساعت است که زیر این مقدار باعث بر هم خوردن خواب منظم باعث بروز مشکلاتی از جمله قند و چربی خون و… می‌شود.

بیشتر بخوانید: تخت و تشک مناسب و خوب چه تاثیری در سلامتی دارد؟

 

 سخن پایانی

برای داشتن یک خواب مناسب و منظم و بیدار شدن با احساس خوشایند نیازمند است دقت زیادی شود تا به بهترین راندمان و عملکرد برسیم که یکی از عوامل در این بخش سرویس خواب و تشک‌های است که در انواع مختلفی در بازار وجود داردکافی است با مشاوره از کارشناسان و مطالعه می‌توانید با انتخاب بهترین تخت و تشک خواب از مشکلات گفته شده در بالا جلوگیری کنید.

بیشتر بدانید: ویژگی تشک خوب و نگهداری آن

فهرست مطالب

× چطور میتوانم کمکتان کنم؟