Skip to content

آنچه از دیرباز در خرید کالای خواب مدنظر قرار گرفته است، دغدغه خریدارن در انتخاب تخت‌خواب مناسب و تشک مناسب و استاندارد برای آن می باشد. اشتباه بزرگ و گاه غیر قابل جبران در این مورد تلاش کاربران در جستجوی تشک ارزان قیمت می باشد. صدمات استفاده از تخت‌خواب غیر‌استاندارد و تشک بی کیفیت لطمات جبران ناپذیری را به ستون فقرات وارد می کند. پس برای رسیدن به این نکته که تختخواب و تشک مناسب چه تاثیری بر روی سلامتی افراد دارد؟ حتما این مقاله را دنبال کنید.

 

تشک مناسب

کاربرد انتخاب تخت‌خواب و تشک مناسب 

 

نقش تشک مناسب بر سلامتی چیست؟

تعدادی از کاربران تشک دارای پوست هایی حساس می باشند. اگر ازتشک های ارزان قیمت ‌باکیفیت پایین استفاده نمایند. به علت کیفیت مرغوبیت پارچه به کار رفته در رویه آنها دچار مشکلات پوستی فراوان می شوند، غیر از هزینه های درمانی به لحاظ جسمانی دچار مشکل خواهند شد. تشک استاندارد و تخت خواب ما محلی می باشد که در آن به استراحت می پردازیم و تاثیر به سزایی بر کیفیت خواب و سلامتی و امور روزمره ما خواهد گذاشت. مطالعه ی مقاله (تخت و تشک استاندارد چه تاثیری در سلامتی ما دارد) میتواند برای شما مفید باشد.

 

 

تخت‌خواب چگونه بر سلامتی فرد موثر است؟

شاید شما هم تجربه خوابی راحت و آرام را در محلی غیر از بستر خود داشته باشید. زمانی که برای سفر یا مهمانی به محلی رفته و تشکی با نرمی و راحتی بالاتری برای خوابیدن به‌شما پیشنهاد شده است. ساخت این نوع ملزومات خواب براساس اصول علمی انجام می‌شود، از داخلی‌ترین بخش‌ یعنی اسکلت تا بیرونی‌ترین آن یعنی رویه همه بر این مبنا تهیه شده‌اند. ساخت این نوع ملزومات خواب براساس اصول علمی انجام می‌شود.

 

تخت‌خواب چگونه بر سلامتی فرد موثر است

 

چه ویژگی اسکلت تشک طبی را خاص می‌کند؟

آیا تا بحال نمونه‌ای از تشک‌های‌ قدیمی دیده‌اید؟ کیسه‌ای حاوی الیاف طبیعی یا مصنوعی که با وجود راحتی روزهای اول بعد از مدتی کاملا از فرم خارج می‌شود. برای این مشکل دلایل متفاوتی می‌توان در نظر گرفت، اما مسلما نداشتن اسکلت از مهمترین موارد است. فروفتگی و تغییر شکل تشک باعث آسیب به ستون مهره و کمر می‌شود. این همان اتفاقی است که در یک تشک ایده‌آل و مدرن رخ نمی‌دهد.

اسکلت باعث نگهداری اجزای بستر در فرم اصلی شده و از بهم خوردن شکل در اثر فشار وزن و جابجایی جلوگیری می‌کند. بعد هم نوبت بدن است که در مقابل تغییر حالت محافظت شود. شکل ثابت بستر به بدن کمک می‌کند تا در طول خواب در راستای ستون مهره باقی بماند. همین مورد مبنای مدیکال بودن بستر را تشکیل می‌دهد.

 

ویژگی اسکلت تشک طبی

 

آیا تخت خواب در فرم‌گیری بدن دخالتی دارد؟

شاید باور اینکه اعضای بدن در حین خواب تغییر حالت می‌دهند کمی دشوار باشد، دلیل آن هم طولانی بودن زمانی است که این اتفاق می‌‌افتد. تخت‌خواب محل نگهداری وسایل خواب است. دیواره‌های محکم و صاف‌بودن سطح آن هم دوام این وسایل را بیشتر کرده و از بدن در برابر تغییر شکل‌های ناخواسته محافظت می‌کند. یک تفاوت‌ تخت‌های قدیمی با مدل‌های جدید این بود که، نمی‌توانستند راحتی لازم را برای کاربران فراهم کنند. تخت‌های فنری لرزان با سطح فرورفته هنوز هم یادآور نمونه‌هایی از بسترهای بی‌کیفیت هستند که سلامتی کاربران را به خطر می‌انداخت.اما امروزه با تخت ها و تشک های جدید خواب راحت و با کیفیتی می توان تجربه کرد.

 

تخت خواب در فرم گیری بدن

 

یک سرویس خواب ایده‌آل چگونه شکل می‌گیرد؟

آنجا که صحبت از حفظ سلامتی در میان باشد، لزوم توجه به کیفیت ساخت این دو از سایر موارد مهم‌تر به نظر می‌رسد. اگر مایل باشید یک مجموعه مناسب از کالای خواب جمع‌آوری کنید راحت‌ترین راه تهیه سرویس خواب است. علاوه بر زیبایی و ست بودن در این سرویس می‌توان بخش‌هایی از مجموعه را به دلخواه تغییر داد. ابعاد میز آرایشی، دراور، تعداد کشوها و جزئیاتی از این قبیل هنگام سفارش سرویس‌خواب قابل تغییر هستند. به‌علاوه تخت‌خواب را می‌توان از نوع جکدار و دارای باکس زیرین و یا بدون آن سفارش داد که دارای تشک های مناسب می باشند. اضافه کردن جزئیاتی مانند کمد دیواری، آینه و کنسول در کنار میز آرایشی هم بنابر سفارش مشتری انجام می‌شود. مقاله(اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب کامل) می تواند برای شما مفید باشد.

 

سرویس خواب ایده آل

 

رویه تشک  استاندارد و تاثیر آن در بهداشت محیط خواب

تشک مناسب بیشترین میزان تماس را با بدن در هنگام خواب دارد، به همین دلیل مرغوب و ضدآلرژی بودن رویه آن می‌تواند بر سلامتی افراد اثر مهمی داشته باشد. انتخاب پارچه‌ای بدون کرک و پرز برای رویه از آن جهت اهمیت دارد که تنفس فرد را در هنگام خواب دچار مشکل نمی‌کند. سرفه‌های شبانه و تنگی‌نفس در بسیاری از موارد به‌دلیل وجود مواد اضافه و ذرات معلق در محیط خواب بوجود می‌آیند. معمولا الیاف طبیعی نظیر پنبه و بامبو خواص مفیدی دارند. تهیه رویه از چنین الیافی نرم، ‌بالطافت و خواص بهداشتی بستر را در پی خواهد داشت و از بروز مشکلات گفته شده پیشگیری می‌نماید. ضدمیکروب بودن رویه از رشد و تکثیر باکتری‌ها در اتاق خواب جلوگیری می‌کند. این خاصیت با کاربرد الیاف بهداشتی صورت می‌گیرد.

 

رویه تشک و تاثیر آن در بهداشت محیط خواب

 

گرم بودن محیط خواب و مشکلات بهداشتی ناشی از آن

استفاده از مواد پلاستیکی و مصنوعی مانند ابر و پونولیت در تهیه تشک استاندارد می‌تواند باعث گرمی بیش از حد در بستر شود. عاملی که نه‌تنها خواب را مختل می‌کند، بلکه از نظر بهداشتی هم جالب به‌نظر نمی‌رسد. دمای بالا باعث تعریق بیش از حد در سطح پوست شده و رطوبت ناشی از آن محیط مناسبی برای رشد قارچ و کپک بوجود می‌آورد. موجودات ریزی که به شکل لکه‌های سیاه و بسیار زشت بر روی بستر خودنمایی خواهند کرد. مشکل دیگری که گرمای بیش‌ازحد بستر به‌همراه دارد، دشوار شدن تنفس و بروز سرفه و تنگی‌نفس است. کاربرد الیاف طبیعی مانند پنبه با خاصیت عبوردهی بالای هوا و طبیعت خنکی که دارد از بروز این مشکلات پیشگیری می‌کند.

گرم بودن محیط خواب و مشکلات بهداشتی ناشی از آن

تشک چه تاثیراتی بر روی خواب می گذارد؟

یکی از عواملی مهمی که بر روی خواب ما تاثیر می‌گذارد جای خواب و تشک استاندارد است. تشکی که باعث کمر درد و درد های عضلانی نشود مناسب می باشد.

انتخاب یک تشک مناسب و داشتن یک خواب شبانه مفید و با کیفیت تاثیر به سزایی در یادگیری و تقویت حافظه دارد. خیلی از افراد تصور می‌کنند که در هنگام خواب، هیچ فرایند در مغز ما انجام نمی‌شود. اما بالعکس در زمان خواب مغز ما در حال ذخیره سازی اطلاعات دریافتی کل روز است. در هنگام خواب اطلاعات به صورت موثرتر در حافظه ما ذخیره می شوند.

تاثیرات تشک بر روی خواببیشتر بخوانید: تشک مناسب تخت خواب

 

خوابی آرامش بخش استرس و اضطراب شما را از بین می برد

تشک مناسب کیفیت خواب شما را ارتقا می دهد و به شکلی شگفت آور شما حس خواهید کرد با انرژی های مثبت احاطه شده اید. خوابیدن روی یک تشک کهنه و نامناسب می تواند منجر به تجمع استرس شود. اگر شما به خواب های نامناسب ادامه دهید، این می تواند پیامدهایی جدی داشته باشد. شما اضطراب افزایش یافته یا تنش بالایی را تجربه خواهید کرد. استرس طولانی مدت و اختلالات خواب ممکن است منجر به افسردگی یا مشکلات روان شناختی گردد.

 

بخش ا||سترس و اضطراب

 

کلام آخر…

در مجموع تشک مناسب و تخت‌خواب را به‌عنوان موارد اصلی تشکیل دهنده بستر می‌شناسیم. با اضافه کردن اجزایی مانند دراور، میز آرایشی و پاتختی و اجزای دیگری از این دست می‌توان یک سرویس خواب کامل فراهم کرد تشک و تخت مناسب خوابی راحت و آرامش را برای شما به ارمغان خواهد آورد

 

شما همراهان گرامی می توانید از انواع سرویس خواب های شرکت چوپر دیدن نمونده و محصول مورد نظر خود را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید

فهرست مطالب

× چطور میتوانم کمکتان کنم؟