کدام جاکفشی مناسب فضای داخلی منزل است؟
اکتبر 20, 2018
نمونه کارهای چوپر
چوب راش به چه چوبی گفته می شود؟
اکتبر 22, 2018
راه های مقابله با پوسیدگی چوب

راه های جلوگیری از پوسیدگی چوب

خشک کردن چوب یکی از روش های محافظت چوب در برابر پوسیدگی و عوامل تخریب کننده چوب می باشد. باید به این نکته توجه کرد که رطوبت چوب را باید با توجه به شرایط جوی آب و هوا و همچنین رطوبت نسبی محیط کاهش داد. کشور ایران دارای شهر های زیاد با تنوع آب و هوایی زیادی است بخاطر همین موضوع باید در خشک کردن و جابه جایی چوب ها از شهری به شهر دیگر دقت بالایی به خرج داد و باید نکاتی را رعایت کرد. مثلا جابجایی محصولات چوبی از یک منطقه کویری که دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد به یک منطقه مرطوب ساحلی به هیچ وجه توصیه نمی شود چراکه دارای اختلاف رطوبت نسبی قابل توجهی بوده و موجب کاهش فجیعی در طول عمر چوب می شود.

 
پوسیدگی چوب

جلوگیری از پوسیدگی چوب

جلوگیری از پوسیدگی چوب

فناوری نانو و ضد آب سازی درب چوبی

عموما جهت ضد آب سازی چوب و درب های چوبی از ماده ای به نام آرتوسیل استفاده می شود که یک ماده غیر سمی است. از جمله خصوصيات پوشش ارتوسیل مي توان به موارد زیر اشاره کرد : بي رنگ بودن ، روش اعمال آسان ، ضد قارچ و باكتري ، ضد اشعه مضر ماوراء بنفش ، ضد باران هاي اسيدي بودن و هزينه بسيار پائين نسبت به مشابه خارجي آن اشاره نمود. آرتوسیل يك ماده محيط دوست بوده و به حفظ زيبائي نماي ساختمانها بسيار كمك خواهد نمود. از اين پوشش مي توان براي اعمال در كليه سطوح ساختمانی مانند سيمان ، سنگ هاي مصنوعي و طبيعي ، گچ ، آجر ، كاهگل و... استفاده کرد زیرا این سطوح در معرض باران و خیس شدن بیشتری هستند و یا می توان برای لوازم منزل مانند چوب کابینت، چوب های سرویس خواب کودک، مبلمان کودکان ، میز ناهار خوری و ... استفاده نمود، این گونه اسباب منزل نیاز به نگهداری و مراقبت دارند به خصوص در خانه هایی که دارای کودکانی هستند و ممکن است در معرض آب قرار بگیرند دچار پوسیدگی شوند . با این کار می توان عمر این وسایل را بیشتر نمود .

 
پوسیدگی چوب

راه کارهای مقابله با پوسیدگی چوب

روش ضد آب کردن درب چوبی

برای انجام این کار آرتوسیل را می توان با نسبت 1 (آرتوسیل) به 10 تا 15 (آب) رقیق نمود . محلول رقیق شده با آب را با استفاده از قلمو و یا سایر روش های متداول پوشش دهی بر روی سطح اعمال کرد. بعد از طی کردن 24 ساعت ماده به همراه آب کاملا به سطح چوب نفوذ کرده و سطح بدون تغییر در رنگ دارای خاصیت ضد آب و ضد اشعه می شود . همچنین خاصیت ضد آب شدن، اجازه تنفس به سطح چوب را نیز داده و در نتیجه رطوبت چوب تنظیم می گردد. این محلول باعث ماندگاری بیشتر و افزایش طول عمر محصولات چوبی می شود .

خواص رنگ چوب های نانو شده:
ضد آب کردن سطح
ضد اشعه UV(ضد اشعه ماوراء بنفش خورشید می باشد .)
ضد خوردگی
ضد ترک خوردگی
ضد پوسیدگی و باد کردگی
ضد بیرنگ شدن و پولکی شدن
قابلیت تنفس چوب به دلیل امکان عبور رطوبت و بخار آب
مقاومت در برابر حرارت و بخار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صنایع چوپر