صنایع چوبی چوپر
راه اندازی سایت شرکت چوپر
می 27, 2018
خرید سرویس خواب عروس
اکتبر 10, 2018
تولیدات چوپر

چوب احتیاج به مراقبت دارد

چوب ها جذاب ترین مواد و مصالحی هستند که می توان از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد، چوب ها حس خوب طراوت و نشاط طبیعت را مهمان دکوراسیون خانه ها می کنند و وجودشان به فضای داخلی خانه گرما و جذابیت خاصی می بخشند.
وسایل چوبی درست مانند هر وسیله گران قیمت دیگری، نیاز به نگهداری و مراقبت بالا دارند تا سلامت و زیبایی ظاهری خود را حفظ کنند. این موضوع از این جهت مهم است که تمیزی وسایل چوبی، نه تنها روی ظاهرشان، بلکه بر روی کارایی و عملکرد آنها نیز تاثیر می گذارد.
حشره ماده که از جاهای کثیف و آلوده خوشش می آید، معمولا در درزها یا محل وصل شدن چوب ها به همدیگر جایی که همیشه پر از گرد و خاک است تخم می گذارد.
همچنین این حشرات چوب هایی را ترجیح می دهند که بیشتر از پانزده سال از سنشان گذشته باشد.
مدل های چوب

تمیز کردن تزئینات عاج روی چوب

تزئین های عاج روی چوب با مقدار خیلی کمی آب و یک شوینده ضعیف تمیز می شوند.برای رسیدن به نتیجه مطلوب می توانید سر یک چوب کبریت کمی پنبه بپیچید و برای تمیزکاری بکار ببرید. در صورت نرسیدن به نتیجه مطلوب پراکسیدهیدروژن قوی تری استفاده کنید.

چوب های روکش دار

چوب های روکش دار را هر چند وقت یکبار بررسی کنید تا اگر قسمتی از روکش از چوب جدا شده است با چسب های تیوپی مناسب چسپانده شود.

سم پاشی

بهار و اوایل تابستان وقتی است که این حشرات موذی تخم ریزی می کنند. مهمترین کار تمیز نگهداشتن وسایل چوبی است. اگر تعداد حشره زیاد باشد، کار کارشناس سمپاشی است که از عهده تار و مار کردن حشرات به خوبی برمی آید و تا مدتی آنها را منقرض می کند.

نحوه مراقبت از چوب

گرمای مطبوع ناشی از شوفاژها و بخاری ها، دشمن وسایل چوبی است. تهویه هوا با تغییر درجه حرارت و خشک شدن هوا بدترین دشمن چوب هستند. برای پیش گیری از صدمه دیدن چوب بهتر است درجه حرارت محیط را کم کم اضافه کنید تا در مدت یک هفته به تدریج به درجه مطلوب برسد.
مهمتر این که رطوبت را زیاد کنید! اگر رطوبت بین 50-60 درصد باشد خیلی خوب است.
در زمستان وسایل چوبی را نباید نزدیک به در یا پنجره ای که مرتب باز و بسته می شود قرار بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/choopar/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673