نمونه کارهای چوپر
ویژگی کمد دیواری مناسب چیست ؟
اکتبر 16, 2018
نمونه کارهای چوپر
مبل چرمی یا پارچه ای ؟ کدام یک برای خرید بهتر است ؟
اکتبر 18, 2018

تخت خواب -صنایع چوپر

نکات خرید تخت خواب ؛ چگونه مناسب ترین تخت خواب را بخریم؟

خواب یکی از مهم‌ترین کارکردهای بدن است. داشتن خواب نامناسب به دلیل خوابیدن روی یک تخت ناراحت و غیر استاندارد می‌تواند بر سلامتی، احساسات و قدرت تفکر ما تاثیر منفی بگذارد. عوامل موثر بر نوع تخت خواب عبارتند از مقدار بودجه مورد نظر شما، اندازه اتاق خواب و سایز بدن شما. این عوامل بر اندازه تشک و تخت موثر هستند.

شما می‌توانید با تحقیق، آزمایش تخت و مشورت با افرادی با آگاهی در این زمینه، مناسب‌ ترین تخت را برای خود انتخاب کنید. ما نیز در این پست سعی کرده‌ایم پیرامون نکات خرید تخت خواب توضیحاتی را برای شما فراهم کنیم. ما این نکات را به سه بخش تقسیم کرده‌ایم: انتخاب تشک مناسب، انتخاب ابعاد و شکل مناسب تخت و پیدا کردن مناسب‌ ترین قیمت.

معرفی و انتخاب تشک مناسب برای تخت خواب

 
تخت خواب چوپر
  • تشک فنر دار چیست؟
  • تشک فنردار رایج‌ ترین نوع تشک است و تقریبا همه مغازه‌های تشک فروشی این نوع تشک را دارند. حتما تا حالا روی تشک‌ های فنردار خوابیده‌اید. تشک‌ های فنردار استاندارد را بوسیله تعداد فنرهای آن‌ها تشخیص می‌دهیم. معمولا هرچه شمار فنر در یک تشک بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. ولی تنوع قیمت در این نوع محصولات بسیار زیاد است. البته تشک معمولا جدا از تخت به فروش می‌رسد و به عبارتی جزء وسایل مشمول سرویس خواب نمی‌شود.
تخت خواب فنر دار
  • تشک فومی چیست؟
  • جنس تشک‌ های فومی از فوم ارتجاعی-حرارتی است. این نوع فوم هم نرم و هم راحت است. فوم برای افرادی مناسب است که می‌خواهند تشک بسیار نرم باشد. تشک فومی معمولا گران‌تر از تشک فنری است؛ زیرا این تشک به شکل بدن فردی در می‌آید که روی آن دراز می‌کشد. به همین دلیل تشک فومی ممکن است برای برخی افراد مناسب باشد و برای برخی غیر مناسب.
انتخاب تخت خواب مناسب

تشک بادی چیست؟

سفتی و نرمی تشک بادی را می‌توان بنا به نیاز شما تغییر داد و تنظیم کرد. این کار را می‌توان با استفاده از پمپ باد الکتریکی انجام داد. تشک بادی از دو بخش مجزا تشکیل شده است که می‌توان آن‌ها را با استفاده از کنترل‌های از راه دور تنظیم کرد. کیسه‌های هوایی روی فنرهای داخلی این تشک وجود دارند که می‌توان سفتی و نرمی آنها را تنظیم کرد.

تشک بادی

دیگر موارد مهم در انتخاب تشک

در مورد انتخاب تشک، علاوه بر نوع تشک، موارد مهم دیگری نیز دخیل هستند. برای مثال، شاید برایتان مهم باشد که تشکی بخرید که به محیط زیست آسیبی نمی‌رساند ، یا شاید تشکی بخواهید که زوایای آن قایل تنظیم باشد. برای اطمینان از داشتن بهترین انتخاب حتما قبل از خرید تشک در مورد ویژگی‌هایی که مد نظر شماست تحقیق کافی داشته باشید.

انتخاب شکل و ابعاد مناسب برای تخت

  • اندازه‌گیری ابعاد اتاق
  • یکی از موارد مهم در رعایت نکات خرید تخت خواب این است که ابعاد اتاقتان را اندازه بگیرید. زیرا اندازه ابعاد تخت به اندازه ابعاد اتاق خوابتان بستگی دارد. اگر قبل از خرید تخت، تشک را خریده‌اید، بهتر است تشک را در جایی قرار دهید که می‌خواهید تخت را در آنجا بگذارید. سپس خواهید دید که تشک شما چقدر از فضا را اشغال می‌کند و در نهایت متوجه می‌شوید که ابعاد مناسب تخت شما چقدر باید باشد.

ابعاد تخت خواب

اندازه‌های استاندارد برای تخت، مانند تشک، عبارتند از: دونفره، فول سایز، کینگ و کویین. ابعاد تخت دونفره ۹۹ در ۱۷۸ سانتیمتر است. ابعاد تخت فول سایز ۱۳۷ در ۱۹۰ سانتیمتر است. ابعاد تخت کویین ۱۵۲ در ۲۰۱ سانتیمتر است و ابعاد تخت کینگ ۱۸۳ در ۲۱۳ سانتی متر است.

ارتفاع مناسب برای تخت

ابتدا ارتفاع تشک خود را اندازه بگیرید. بعد تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید ارتفاع تختتان از تشک بیشتر باشد یا کمتر. اگر تشکتان ارتفاعی بالغ بر ۱۰ سانتیمتر داشته باشد، ممکن است بخواهید ارتفاع تخت بلندتر از ارتفاع تشک باشد. اگر ارتفاع تشک بلند باشد، احتمالا ارتفاع تخت باید کوتاه‌تر از تشک باشد. البته هیچ قانون خاصی برای انتخاب ارتفاع تخت و تشک وجود ندارد و شما می‌توانید بنا به سلیقه خود ارتفاع یکسان یا متفاوتی برای تخت و تشک خود انتخاب کنید.

تخته انتهایی تخت

متناسب با قد شما، می‌توان تصمیم گرفت که بهتر است انتهای تخت بسته یا باز باشد. اگر طول تخت کم باشد، پا و سر شما مرتبا با سر و انتهای تخت برخورد خواهد کرد. بر اساس قد خودتان تصمیم بگیرید که می‌خواهید تخت تان انتهایی باز یا بسته داشته باشد.

تخته انتهایی تخت

دیدگاه ها بسته شده است

صنایع چوپر