Skip to content

همانطور که میدانید انتخاب رنگ مناسب برای سرویس خواب یک گزینه مهم در خرید سرویس خواب عروس و داماد میباشد و مطالب این مقاله به شما کمک میکند تا بهترین رنگ ها را برای سرویس خواب خود انتخاب نمایید.

در این مقاله چند رنگ که طراحان داخلی برای این فضا را تست کرده اند را با هم به بررسی انها می بردازیم.

رنگ صورتی

رنگ  صورتی به دلیل ترکیبش با رنگ سفید از محبئبیت بالای برخودار میباشد و در بین زوج ها محبوبیت خاصی دارد و در ایران این این به شدت قابل مشاهده می باشد ودر دکوراسیئن خود استفاده می کنند.

رنگ صورتی در علم روانشناسی

علم روانشناسی ثابت کرده است که در میطط سرویس خواب دو نفره که از رنگ صورتی استفاده می کنند رفتار های عصبی انها را کاهش می دهد ظرافت، نرمی و لطافت این رنگ مانع این می شود که افراد واکنش سریع عصبی از خود نشان بدهند و فرد را به صمیمیت و دوستی دعوت می کند.

سرویس خواب
سرویس خواب دو نفره

رنگهای سفید، مشکی و قرمز بهترین مکمل برای رنگ صورتی هستند. استفاده از تُنالیته های مختلف این رنگ در اتاق خواب می تواند فضا را جذاب تر و زیباتر کند. از‌این رنگ‌می‌توان‌در‌رنگ‌دیوارها، سرویس‌خواب، روتختی‌و‌بالشتها، فرش و موکت‌کف‌اتاق، پرده، لوستر‌و‌آباژورها استفاده‌کرد.

اتاق خواب عروس رنگ سفید

همانطور که در بالا اشاره شد رنگ سفید و صورتی با اختلاف در صدر محبوبترین رنگها در بین عروس خانمها قرار دارند. بسیاری از طراحان داخلی رنگ سفید را قدرتمند ترین رنگ در میان رنگ های مورد استفاده در در طراحی دکوراسیون داخلی می دانند. از‌نظر مردم‌سفید‌رنگ‌بی‌رنگی‌است‌و‌دلیل‌این‌مساله‌غالب‌بودن‌رنگ‌سفید‌در‌اغلب فضاهای‌داخلی منزل می باشد.

رنگ سفید بستری است برای خود نمایی بقیه رنگ ها و به دیگر رنگ ها اجازه می دهد خود را به نمایش بگذارند و به چشم بیایند و همه ی این ها در کنار هم فضایی خلاقانه را برای شما فراهم می آورند که از بودن در آن لذت می برید. در نمونه های زیر رنگ سفید را  با ترکیب رنگهای دیگر در دکور اتاق عروس مشاهده می کنید.

اتاق خواب عروس بنفش

اتاق خواب بنفش
اتاق خواب بنفش

به گفته ی کارشناسان بنفش‌ رنگی بسیار فریبنده که اگه به شکل صحیح از آن استفاده شود ظاهری عالی و خاص می بخشد. بنفش از‌ جمله‌ رنگ‌ هایی است که باعث‌ حس راحتی در‌اتاق خواب‌ می شود‌، ترکیب‌ رنگ‌ بنفش و‌ سفید‌ برای اتاق‌ خواب‌ عروس‌ مناسب است. رنگ‌ بنفش یک رنگ اغواگر‌ است‌ و اگر‌ زیاد‌ تیره‌ باشد‌ مناسب‌ اتاق‌ خواب‌ نیست‌ و بهتر‌ است برای‌ اتاق‌ خواب‌ از‌ بنفش‌‌ روشن‌ استفاده‌ کنید‌.

اتاق خواب عروس و داماد قرمز

اتاق خواب قرمز

این رنگ از انواع رنگ گرم و برجسته بوده. رنگ‌ قرمز‌ یکی‌ از‌ رنگ‌ های‌ عاشقانه‌ و رویایی‌ است‌ ولی‌ چون‌ یک‌ رنگ‌ جیغ‌ و‌ پر‌انرژی‌است کمتر‌ برای‌ اتاق‌ خواب‌ استفاده‌ می‌شود. برای‌ کسانی که‌ به‌ این‌ رنگ‌ علاقه‌ دارند‌ می‌توانند‌ از‌ ترکیب‌ رنگ‌ آن‌ با‌ رنگ‌ های‌ مشکی‌ و‌ طلایی‌ یک‌ دکوراسیون‌ رویایی‌ برای‌ اتاق‌ خوابشان‌ ایجاد‌ کنند و برای افرادی که آرام نیستند و زود عصبانی می شوند این رنگ مناسب نیست.

جمع بندی

رنگ های‌ صورتی،‌ آبی‌ روشن،‌ بنفش، طوسی‌ و‌ قرمز‌ از‌ مناسب ترین‌ رنگ هایی‌ هستند‌ که‌ می‌توانید‌ در‌ کنار‌ رنگ سفید‌ در‌ دکور‌ اتاق‌ عروس‌ و‌ داماد‌ از آنها‌ استفاده‌کنید.

فهرست مطالب

× چطور میتوانم کمکتان کنم؟