کمد لباس
کمد لباس یا کمد آقای ووپی
جولای 7, 2020
طراحی دکوراسیون داخلی
انواع سبک ها در دکوراسیون داخلی
جولای 14, 2020
نورپردازی دکوراسیون داخلی

تاثیر نور بر دکوراسیون داخلی

یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی نور  میباشد  که زیبایی دکوراسیون منزل شمارا چند برابر می کند  و تاثیر  زیادی در ارامش روحی وذهنی شمادارد.

نور پردازی باید با عناصر دیگر در فضای مورد نظر هماهنگی داشته باشد. یک دکوراسیون زیبا بدون نورپردازی جذابیت ندارد و تمام تلاش هایی که برای انجام آن صورت گرفته بی نتیجه میماند. نور نوعی انرژی الکترومغناطیسی است که به صورت موج انتشار می یابد.

تمام نکاتی که به شکل کاملا پایه ای برای تعبیه نور مناسب در دکوراسیون اتاق های خانه نیاز دارید، در این مطلب گردآوری شده است که می توانید در ادامه مطالعه کنید. سعی کنید این نکات را با جزئیات ذکر شده، به خاطر بسپارید و در اولین اقدامی که برای طراحی دکوراسیون منزل یا تغییر آن انجام خواهید داد، آنها را مدنظر قرار دهید.

نور جهت دار

نورپردازی خطی یک مثال کامل از نورپردازی موضعی است که یک عنصر خاص را در محیط برجسته می کند. از این نوع نورپردازی می توان برای جلب توجه به سمت یک تابلو، یک گلدان در راهروی ورودی یا کانتر آشپزخانه استفاده کرد.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

به منظور برجسته کردن دیوار یا چیزهایی که روی آن نصب شده می توان از نورهای مخفی در سقف یا کف استفاده کرد تا ستون های عمودی نور ایجاده شده و مغایرت آنها با نور کلی فضا، زیبایی محیط را دوچندان کند.

نور در دکوراسیون داخلی

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نور انعکاسی

نورپردازی انعکاسی نوری است که اشیائی از قبیل دیوار یا سقف منعکس شده، منبع این نوع نورها می تواند لامپ حبابی یا مهتابی(Fitting) باشد. این نور از منابع نوری جهتدار ساطع می شود که تا حدودی با انعکاس پراکنده می شود.

نور منعکس شده از سطح دیوار یا سقف نسبت به نوری که توسط نورافکن بطور مستقیم بر روی اشیاء تابیده می شود، ماهرانه و دارای جنبه هنری بوده و/یا اینکه نسبت به نور نورافکن که دارای جهت گیری شدیدی است این نوع نور با ملایمت و نرمی ساطع می شود.

نور دکوراسیون داخلی

نورپردازی دکوراسیون داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/choopar/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673