Skip to content

انتخاب بهترین رنگ برای سرویس خواب یکی از دغدغه هایی است که ذهن بسیاری از خریداران کالای خواب را به خود مشغول کرده است. از آنجایی که سرویس خواب چوبی شامل اجزایی مانند تخت خواب، درآور، میز آرایش و … می باشد و فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد، بنابراین یکی از وسایل ضروری و مهم دکوراسیون اتاق خواب بشمار می رود و انتخاب رنگ مناسب برای آن بسیار مهم می باشد که می تواند تاثیر بسزایی بر زیبایی اتاق خواب شما بگذارد.

این مطلب را از دست ندهید: چگونه مبل خوب بخریم؟

بهترین رنگ برای تخت خواب

رنگ زرد :

رنگ زرد، رنگ قوی است و دلالت بر انرژی صلح و آگاهی می کند این رنگ معمولاً برای اتاق مطالعه و اتاق کودکان پیشنهاد می شود. اگر این رنگ را برای اتاق خواب استفاده می کنید باعث روشنی و تعادل انرژی و احضار عشق می شود.

رنگ اتاق خواب
ترفندهای انتخاب و تغییر رنگ اتاق خواب دونفره و تک نفره

رنگ بژ :

زنگ بژ، رنگ عشق است که باعث تعادل آتشی مجاز ها می شود. استفاده از این رنگ برای اتاق خواب ها شگفت انگیز است و روی روند خواب تاثیرات مثبتی را می گذارد.

رنگ آبی :

رنگ آبی آرامش افراد را بالا می برد و تاثیرات مثبتی را روی زندگی زوجین یا شخصیت افراد می گذارد. اگر از سایه های تیره استفاده می کنید از رنگهای مناسب برای متعادل کردن آن استفاده کنید.این رنگ فشار خون را کاهش می دهد و باعث آرامش در خواب شما می شود.

رنگ سبز :

رنگ سبز سمبل امیدواری است که حاصلخیزی و شفا را نشان میدهد. این رنگ تأثیرات مغناطیسی مثبتی را روی زندگی می گذارد و برای ذهن آرامش بخش است. اگر زوجین برای باروری مشکل دارند می توانند از این رنگ برای اتاق خواب استفاده کنند.

رنگ نارنجی :

این رنگ زیبایی و قدرت را نشان می دهد و برای راحتی و بالا بردن قدرت روح مناسب است که باعث احساس خوشحالی و عشق می شود. این رنگ یکی از بهترین رنگها  سرویس خواب برای اتاق خواب است.

رنگ قرمز :

این رنگ سمبل صبر و شجاعت است، اگر مشتاق هستید که از این رنگ برای اتاق خواب استفاده کنید با رنگهای روشن آن را متعادل کنید. این رنگ رابطه ها را بهبود می بخشد و برای زوجین جدید خوب است.

 طبق تحقیقاتی که در سال2014 انجام شده است رنگ قرمز  شما را هوشیارتر و از محیط اطرافتان آگاه تر میکند.

رنگ سفید :

این رنگ نماد صلح و قدرت است که شفافیت و تمرکز را به همراه دارد. این رنگ را با رنگهای دیگر متعادل کنید. رنگ سفید خواب شب را مختل می کند، اگر مشتاق سرویس خواب و تختخواب هستید که از رنگ سفید استفاده کنید آن را با وسایل رنگی متعادل کنید.

منبع: نمناک

فهرست مطالب

× چطور میتوانم کمکتان کنم؟