چه سبک مبلی انتخاب کنیم؟؟

امروزه مبلمان به یک عنصر اصلی و اساسی در دکوراسیون منزل تبدیل شده و همه مردم در هر سطحی از وضعیت اقتصادی و درامدی سعی می کنند از مبلمان در منازل خود استفاده کنند و اولین چیزی که به ذهن افراد می رسد در خرید جهیزیه و یا تغییر دکوراسیون منزل خرید مبل و یا تعویض آن است,پس بهتر است با توجه به هزینه ای که برای مبلمان منزل خود می کنیم بهترین انتخاب را داشته باشیم. درانتخاب مبلمان باید به چیزی فراتر از ظاهر آن توجه کنیم چون مبلمان بخشی از هویت و سلیقۀ شما را منعکس می‌کند، باید سال‌ها بدون افت کیفیت اولیه کار کند و پس از مدتی دل‌مان را نزند از طرف دیگر، مبلمانی مناسب است که با باقی فضای خانه هم‌خوانی و هماهنگی داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم به شما در انتخاب مبلمان مناسب منزلتان کمک کنیم.

انواع مبلمان

به طور کلی مبلمان به سه دسته کلی استیل, کلاسیک و راحتی تقسیم می شوند که سایر سبک ها زیر شاخه از این سه دسته به حساب می آیند.

مبل استیل

مبل استیل که بیشتر با نام مبل سلطنتی شناخته می شود دارای استایل زیبایی می باشد , بخش اعظمی از این نوع مبل را کلاف چوبی تشکیل می دهد و در اغلب مبلمان های استیل از کنده کاری نیز استفاده می شود این نوع مبل بیشتر جنبه تشریفاتی و رسمی دارد و اغلب برای مهمانی های رسمی در اتاق پذیرایی استفاده می شود .
مبل استیل

مبل راحتی

مبل راحتی معمولا 2 نوع است؛ یکی مبلمانی که کاملا راحتی است و برای استراحت کاربرد دارد و بیشتر استفاده شخصی می‌شود و دیگری مبلمانی که نیمه راحت است و تا حدی رسمی بوده و برای پذیرایی از مهمان مناسب است. مبل‌های راحتی تنوع بسیاری دارند و ازآنجایی‌که اغلب تماما پارچه هستند، طراحان خلاق با ترکیب انواع پارچه‌های خوش‌نقش‌ونگار مبل‌های زیبایی طراحی کرده‌اند و مهم‌ تر اینکه به لحاظ هارمونی و هماهنگی با فضاها و دکوراسیون‌های مختلف دست شما بازتر است و انتخاب راحت‌تری خواهید داشت.
 مبل راحتی

مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک از نظر ظاهری تقریبا شبیه به مبل های سلطنتی هستند با این تفاوت که منبت کاریشان در قسمت دسته و تاج و پایه مبل کمتر بوده و برای افرادی که مبل سلطنتی را به خاطر شلوغی زیادش نمی پسندند مناسب است.مبل کلاسیک را می توان مبلی میان مبل های راحتی و استیل دانست که از مبلمان راحتی راحت بودنشان و از مبلمان استیل ظرافت و زیبایی خاصشان را به ارث برده اند.مبلمان کلاسیک معمولا از نظر قیمت بین مبلمان راحتی و استیل قرار دارد و در شرایط کیفی برابر از نظر چوب و پارچه و .. معمولا ارزان تر از مبلمان استیل و گران تر از مبلمان راحتی هستند.
مبل کلاسیک

شرایط استفاده از مبل استیل

مبلمان استیل یا به عبارتی مبلمان سلطنتی بهترین گزینه برای فضاهای کاملا تشریفاتی و رسمی است.به عنوان مثال استفاده از مبلمان سلطنتی برای اتاق نشیمن گزینه مناسبی نیست, زیرا در دراز مدت حالت نشستن آن به صورت رسمی شما را خسته می کند, پس توصیه می کنیم از مبلمان سلطنتی برای پذیرایی یا در کنجی از نشیمن که استفاده کمتری می شود به منظور مهمانی های شبانه خود بهره ببرید.

شرایط استفاده از مبل راحتی

مبل های راحتی یا به عبارتی مبل مدرن به دلیل راحتی که به شما می دهند مصارف بسیاری دارند به عنوان مثال شما می توانید از کاناپه سه نفره آن در جلوی تلویزیون به منظور تماشای برنامه محبوب خود استفاده کنید و هم روی آن چرتی بزنید. همچنین در زمانی که نیاز به مطالعه دارید,راحتی مبل مدرن این امکان را به شما می دهد که به راحتی به مطالعه خود بپردازید.لازم است یادآور شد بهترین انتخاب برای خانه های آپارتمانی مبلمان راحتی است,زیرا ارتفاع کوتاه و کم حجم بودن آن شما را به جهت چیدمان بهتر کمک می کند.

شرایط استفاده از مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک در فضاهایی که حالت رسمی تری دارند استفاده می شوند.مبلمان کلاسیک به نوعی مبلمان راحتی سلطنتی به حساب می آید. تلفیقی از راحتی و دلنوازی چشم استعاره خوبی برای مبلمان کلاسیک است. اکر به اندازه کافی فضا در اختیار شما باشد,به راحتی می توانید به منظور چیدمان اتاق نشیمن ازاین دسته مبل ها استفاده کنید, زیرا متریال به کار رفته در این گونه مبل ها بسیار به ماندگاری طولانی مدت آن کمک کرده است. از همین رو گذر زمان باعث فرسودگی آن نمی شود. اگر جزء افرادی هستید که بین خرید مبلمان راحتی و استیل دو دل مانده اید, پیشنهاد ما به شما خرید مبل کلاسیک است.

 

محصولات تولیدی چوپر

سرویس خواب مدل رز
سرویس خواب های تولیدی چوپر
مبلمان مدل نگار
مبلمان تولیدی چوپر