انواع مبلمان

 
چیدمان منازل در گذشته شامل فرش وپشتی های دست بافت صورت می گرفت اما امروزه از انواع مبل استفاده می شود. امروزه با کوچک و محدود شدن فضای خانه ها، در خرید وسایل منزل تغییراتی ایجاد شده است، تا شما بتوانید از حداکثر فضای داخلی منزل خود استفاده کنید.
 
 

انواع مبل از نظر سازه آن:


پارچه ای
چرمی

معرفی انواع مبل از نظر سبک:


مبل راحتی
مبل نیمه راحتی
مبل کلاسیک
مبل سلطنتی
مبل استیل
مبل چوبی
مبل ال
مبل چرمی
مبل تک ‌نفره (مبل تک)
مبل شزلون
 
مبل راحتی: مبلمان راحتی معمولا بصورت هفت نفره شامل یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دونفره و دو کاناپه تک نفره است. مبل راحتی بیشتر به منظور راحتی مورد استفاده قرار می گیرد. از مزیت های این مبل این است که به دلیل وجود رنگ‌ها و طرح‌های بسیار گوناگون در این مدل از مبلمان، هماهنگی آن با وسایل و محیط اطراف بسیار کار راحتی است.
مبل نیمه راحتی: مبلمان نیمه راحتی کمی از مبلمان راحتی رسمی تر است و در آن قسمت های چوبی قابل مشاهده است و کامل با پارچه پوشیده نشده است.
مبل کلاسیک: مبلمان کلاسیک شامل هفت کاناپه به همراه میز جلو مبلی ، چندین عسلی و کوسن می باشد. قسمت های چوبی در این مبلمان منبت کاری شده است و جنس آن از چوب هایی مانند راش و چوب گردو می باشد و قسمت هایی نیز شامل پارچه های طرح دار هستند. در این نوع مبلمان مبل های سه نفره و دونفره دارای کوسن هستند.
مبل استیل: مبلمان استیل معمولا 9 نفره شامل یک کاناپه و چهار مبل و دو صندلی میزبان است. قسمت های چوبی در این مبلمان همانند مبل های استیل منبت کاری شده است و جنس آن از چوب هایی مانند راش و چوب گردو می باشد.
مبل ال: مبل ال از دو کاناپه تک دسته تشکیل می شود که باقرارگیری کنارهم شکل آن مانند حرف “L” ایجاد می کنند. مبلمان ال در یک سمت قرار می گیرد و باعث می شود استفاده بهتری از فضا انجام شود و از این نظر برای فضاهای کوچک مناسب تر است.